350 Views

Lata ćwiczeń…

rp_nauka105.jpgMuzyka towarzyszy nam przez całe życie. Słuchamy radia, zachwycamy się warstwą dźwiękową filmów, chodzimy na koncerty do filharmonii.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że twórcy muzyki – instrumentaliści i kompozytorzy muszą poświęcić wiele lat na naukę gry, poznanie zasad kompozycji i nieustanne doskonalenie swoich umiejętności.

Edukacja muzyczna w Polsce jest na wysokim poziomie. Sieć szkół muzycznych pierwszego stopnia obejmuje nawet najmniejsze miejscowości. Ich rolą jest głównie umuzykalnianie dzieci i przygotowanie ich do dalszej nauki. W szkołach muzycznych wyższego stopnia edukacja poszerzona jest o poznawanie literatury muzycznej, lekcje kompozycji i aranżacji. Przygotowują one uczniów do występów w salach koncertowych i na estradach. Konserwatoria szkolą profesjonalnych muzyków oraz nauczycieli gry na różnych instrumentach a także teorii muzyki.

Słuchaczom też przydaje się chociaż elementarna edukacja muzyczna aby mogli w pełni docenić poziom wykonawczy i wartości dzieła muzycznego.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji:

About the author:
Has 167 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top