Jak wybrać rzetelną firmę do montażu paneli fotowoltaicznych?

Jak wybrać rzetelną firmę do montażu paneli fotowoltaicznych?

Fotowoltaika to branża, która w dzisiejszych czasach wyjątkowo dynamicznie się rozwija a panele fotowoltaiczne wśród mieszkańców wielu Polskich miast zarówno tych dużych jak Wrocław czy mniejszych jak np. Leszno stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem pozyskiwania oszczędnej energii. Inwestorzy panele słoneczne cenią przede wszystkim za możliwość obniżki cen prądu nawet o 90%, a także za możliwość całkowitego uniezależnienia się od dostawców energii elektrycznej. Osoby, które zdecydowane są na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, powinny wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy instalacyjnej.

Dlaczego wybór wyspecjalizowanej firmy jest tak ważny?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ogromne znaczenie dla całości inwestycji ma prawidłowo przygotowany projekt instalacji fotowoltaicznej. Wpływa on zarówno na wydajność paneli słonecznych jak i ilość produkowanej przez nie energii elektrycznej. Określenie optymalnych parametrów instalacji jest bardzo ważne bowiem wyłącznie wtedy panele fotowoltaiczne będą mogły wygenerować odpowiednią ilość prądu. Każdy błąd popełniony przez firmę na etapie projektu może skutkować obniżeniem efektywności naszej instalacji fotowoltaicznej.

Dlatego tak ważny jest wybór firmy zajmującej się montażem fotowoltaiki. Bardzo ważne, by towarzyszyła ona swoim klientowi w procesie wyboru, zakupu, a także montażu paneli fotowoltaicznych. Profesjonalne przedsiębiorstwo zapewnia fachową obsługę doradczą i serwisową – już po zamontowaniu paneli słonecznych. Osoby, które nigdy nie miały styczności z fotowoltaiką, bez wsparcia fachowców nie byłyby w stanie samodzielnie zadbać o dobór optymalnych parametrów technicznych instalacji. To zadaniem wybranej firmy jest oszacowanie zapotrzebowania energetycznego i dobór do niego niezbędnego osprzętu.

Firma fotowoltaiczna – rzetelna, czyli jaka?

Osoby, które nie znają branży odnawialnych źródeł energii, mogą mieć problem z wyborem fachowej firmy od fotowoltaiki. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnych paneli fotowoltaicznych warto poszukać opinii o konkretnej firmie i zainteresować się, czy posiada ona niezbędne doświadczenie i referencje od klientów. Dobrze także sprawdzić, czy doradcy i instalatorzy zatrudnieni w danej firmie tak posiadają ważne certyfikaty, które dopuszczają ich do pracy z odnawialnymi źródłami energii. Jeśli chodzi o monterów, to powinny być to osoby, które tak jak np. w fotowoltaika leszno Solarcon nie tylko mają doświadczenie w instalacji paneli słonecznych, ale także cały czas poszerzają swoją wiedzę w zakresie ich montażu. Dzięki temu klient zyskuje pewność, że wybrany dla niego projekt będzie rzetelnie przygotowany i będzie opierał się o najnowsze dostępne technologie.

Firmy zajmujące się produkcją i montażem fotowoltaiki powinny posiadać:

  • certyfikat z urzędu dozoru technicznego
  • uprawnienia do wykonywania projektów oraz instalowania urządzeń
  • rozbudowany, profesjonalny oraz dostępny zespół fachowców – doradców,      projektantów oraz monterów,
  • referencje – czyli potwierdzoną liczbę zrealizowanych z sukcesem projektów,
  • renomę i dobrą opinię w środowisku.