Niecodzienny złodziej: Kradzież elektronarzędzi podczas jazdy ciągnikiem na zakupy

Niecodzienny złodziej: Kradzież elektronarzędzi podczas jazdy ciągnikiem na zakupy

Policja z Ryk zidentyfikowała i zatrzymała mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież majątku o wartości 12 tysięcy złotych. Zdarzenie miało miejsce w minionym tygodniu na terenie gminy Ryki. Sprawcą okazał się 52-letni mężczyzna, który podszywając się pod kierowcę ciągnika rolniczego, skorzystał z okazji i ukradł niezabezpieczone elektronarzędzia pozostawione na skrzyni ładunkowej pojazdu. Policjantom udało się odzyskać dzieła o wartości 11,5 tysiąca złotych, które natychmiast zostały zwrócone właścicielowi. Złodziejowi postawiono zarzut kradzieży, a za jego czyn grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja o kradzieży elektronarzędzi ze skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego wpłynęła do policji w Rykach w ubiegłym tygodniu. Ukradziony sprzęt, wart 12 tysięcy złotych, należał do lokalnej firmy budowlanej pracującej w pobliżu miejsca incydentu.

Podczas prowadzonego śledztwa, kryminalni z Ryk zdołali ustalić, że za kradzieżą stoi 52-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Jak się okazało, mężczyzna jechał na zakupy swoim ciągnikiem rolniczym i zauważył niezabezpieczone elektronarzędzia pozostawione na skrzyni ładunkowej pojazdu. Zdecydował się wykorzystać tę sytuację i zabrał je ze sobą do domu.

Policjantom udało się odzyskać większość skradzionego mienia o wartości 11,5 tysiąca złotych, które zostało natychmiast zwrócone właścicielowi. Po zakończeniu czynności, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.