Producent przemysłowych instalacji kwasoodpornych — PIKO

Producent przemysłowych instalacji kwasoodpornych — PIKO

Przedsiębiorstwo PIKO jest producentem przemysłowych instalacji kwasoodpornych. Najczęściej są one elementami linii produkcyjnych. Niekiedy służą do magazynowania produktów i półproduktów. Kwasoodporne instalacje są bowiem powszechnie wykorzystywane w przemysłach:

  • spożywczym;
  • browarniczym;
  • spirytusowym;
  • chemicznym;
  • farmaceutycznym;
  • kosmetycznym;
  • budowlanym.

Firma PIKO specjalizuje się w produkcji zbiorników ze stali nierdzewnej. Charakterystyczna dla przedsiębiorstwa jest wysoka jakość produktu. To wyróżnia PIKO na rynku producentów przemysłowych instalacji kwasoodpornych. Ich produkty są elementami linii produkcyjnych zarówno w Polsce, jak i Europie. Przedsiębiorstwo słynie z wysokich kwalifikacji kadry pracowniczej. Zakład spawalniczy funkcjonuje zgodnie z normą DIN EN ISO 3834-2. Posiada także uprawnienia TÜV Nord na produkcję zbiorników ciśnieniowych. Są one zgodne z Dyrektywą Unii Europejskiej 2014/68/EU oraz z wytycznymi AD2000. W celu zachowania wysokich standardów i jakości produkcji firma wprowadziła własny system zarządzania. Działa on równolegle z wytycznymi europejskimi. Jego zadaniem jest zachowanie norm jakościowych na każdym etapie produkcji. Świadczy to o wysokim zaangażowaniu w dostarczanie najlepszych instalacji kwasoodpornych.

Instalacje kwasoodporne w przemyśle produkcyjnym

Instalacje kwasoodporne producenta PIKO wykorzystywane są w przemyśle spożywczym. Służą jako elementy linii produkcyjnej. W wielu przypadkach PIKO wykonuje zbiornik do magazynowania produktów. Przemysłowe instalacje kwasoodporne produkowane są pod konkretne zamówienie. Podstawą jest dostarczona przez Klienta dokumentacja. W sytuacjach szczególnych zbiornik, czy inny element, wykonywany jest według planów własnych firmy. To możliwe dzięki zaangażowaniu kadry pracowniczej. Nie bez znaczenia są też jej wysokie kwalifikacje. Pozwala to na konstruowanie przez PIKO prototypów przemysłowych linii kwasoodpornych. To najbardziej wymagające zlecenia. Nie stanowią jednak trudności dla wieloletniego producenta zbiorników ze stali nierdzewnej. Te wykorzystywane są bowiem w różnych branżach przemysłu produkcyjnego. Często w trudnych warunkach.

Instalacje przemysłowe od PIKO przechodzą prawdziwy sprawdzian w przetwórniach owocowo-warzywnych. Wykorzystywane są bowiem niemal 24h na dobę. Pracują bezawaryjnie pod stałym obciążeniem. Zarówno instalacje, jak i zbiorniki przemysłowe. Warto przy tym wspomnieć, że PIKO wytwarza także inne urządzenia. Ich zbiorniki są używane do produkcji i przechowywania wód oraz napojów. W innych magazynowany jest olej. Firma produkuje ponadto zbiorniki procesowe, mieszalniki i zbiorniki magazynowe. W ofercie mają także wyparki wielostopniowe i wymienniki ciepła.

Firma dostarcza także zbiorniki dla branży browarniczej, winiarskiej, spirytusowej. Są one niezbędne w procesie produkcji i magazynowania. Nie inaczej jest w przypadku mleczarni. PIKO wspólpracuje na tym polu z producentami maszyn i urządzeń dla przemysłu mleczarskiego. Zbiorniki PIKO są integralną częścią linii technologicznych do produkcji masła, margaryny, czy lodów.