Przekąski i smaczki dla psów – szczególne wyrazy uznania

Przekąski i smaczki dla psów – szczególne wyrazy uznania

Jedzenie nie jest jedyną psią przyjemnością. Wysoko w rankingu są spacer i spanie na kanapie albo w łóżku. Niektóre psy uwielbiają pływać, biegać do zadyszki. Wszystkie namiętnie obwąchują trawniki w okolicach swoich domów – bo to jak psie media społecznościowe – kto przechodzi, to zostawia ślad, wiadomość dla innych przechodniów.

Każdy zdrowy pies z radością pałaszuje swoją codzienną porcję karmy, ale wcale mu to nie przeszkadza objadać się psimi przysmakami. I to jest pole do popisu dla kochającego właściciela – możesz sprawić swojemu psu wielką frajdę i kupić mu przysmaki.

Nagrody i przekąski dla psa – trening i zabawy

Kiedy uczysz szczeniaka pożądanych zachowań, sprawdza się nagradzanie pieska za to, że zrobił to, o co ci chodziło – przybiegł, usiadł, porzucił zabawkę. Te najprostsze ćwiczenia uczą go, że warto jest skupić na tobie uwagę i wykonać polecenie. Psie przysmaki przydają się na zwykłych spacerach i w czasie treningów, nawet tych bardziej zaawansowanych. Trenerzy psów najczęściej zalecają, aby na zajęciach mieć ze sobą pełną saszetkę psich pyszności. A kiedy jesteś w parku lub na wybiegu dla psów, warto nagrodzić każde przybiegnięcie na zawołanie. Niektóre psy są całkiem niewybredne i wystarczy im, jak w czasie treningów dostają zwykła karmę. Są właściciele, którzy używają w czasie ćwiczeń parówek i innego ludzkiego jedzenia. Nie jest to zbyt dobry pomysł, bo wędliny dla ludzi zawierają dużo soli i innych przypraw, szkodliwych dla psów. Dlatego aby dawać psu coś szczególnego i jednocześnie zdrowego, można wybrać zdrowe przekąski.

Smaczki dla psa – na nudę i stres

Przysmaki dla psa są przydatnie nie tylko na zewnątrz. Zabawy z psem w domu to także nie rzadkość. Przede wszystkim dlatego, że kiedy pada nie każdy człowiek i nie każdy pies ma ochotę spędzić więcej czasu na dworze. A po drugie – jednak czasem trzeba w domu popracować albo zrelaksować się w podgrupach – czyli pani lub pan przy lekturze lub muzyce a pies? Pies powinien się przespać, ale nie zawsze się udaje. Aby twój pies nie obgryzał z nudów mebli i nie domagał się nieustannie twojej uwagi, daj mu coś dobrego… do wyjadania lub szukania. Dobrze znanym psiarzom pomysłem jest mata węchowa. Można kupić taką matę gotową albo zrobić samemu z ażurowej wycieraczki i pociętego na paski zbędnego kawałka materiału. Smaczki dla psa umieszcza się w gąszczu tasiemek i zwierzę ma zajęcie na jakiś kwadrans, po czym często kładzie się, aby odpocząć. I o to najczęściej chodzi właścicielowi. Kiedy zaś wychodzisz z domu i nie chcesz zastać po powrocie dużego bałaganu, wypełnij smakołykami dla psa kong lub pustą w środku piłkę. Efekt będzie taki sam – szczęśliwy zajęty pies.

Aby wszystkie te aktywności były bezpieczne i zdrowe i nie kończyły się niestrawnością lub uczuleniem, wybieraj  przekąski bez sztucznych dodatków, zbóż i wypełniaczy. Można kupić kabanosy i kiełbaski dla psów z wołowiny, sarny, dzika, kaczki, jelenia i bażanta. Na pewno któryś z tych smaków będzie odpowiedni dla twojego psa.