Ciągniki rolnicze z układem jezdnym gąsienicowym – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Ciągniki rolnicze z układem jezdnym gąsienicowym – gdzie sprawdzą się najlepiej?
tractor outside with rubber crampons

Podczas przeglądania ofert ciągników rolniczych warto wziąć pod uwagę m.in. charakter wykonywanych prac czy rodzaj powierzchni, po której pojazd będzie się poruszać. Nie bez przyczyny coraz większą popularnością cieszą się ciągniki rolnicze gąsienicowe, które – w porównaniu do traktorów o napędzie kołowym – o wiele lepiej radzą sobie w trudnych warunkach.

Ciągniki rolnicze gąsienicowe – do jakich prac?

Zakup ciągnika rolniczego wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o podpisaniu umowy kupna-sprzedaży warto zastanowić się nad najważniejszymi parametrami pojazdu, w tym nad jego przeznaczeniem. Podczas przeglądania ofert można natrafić na różne typy maszyn, w tym na te z układem gąsienicowym. Gdzie sprawdzą się najlepiej i jakie są ich zalety? W porównaniu do ciągników kołowych odznaczają się m.in.:

  • lepszą pracą w trudnych warunkach – np. na podmokłych terenach;
  • zwiększonym rozkładem masy – traktor nie niszczy struktury gleby;
  • dużą mocą silnika – ich wartość zaczyna się już od ponad 400 KM (około 294 kW);
  • dobrą przyczepnością do podłoża – sprawdzają się na obszarach pagórkowatych.

Podczas poszukiwań odpowiedniej maszyny do gospodarstwa rolnego, warto sprawdzić ofertę używanych modeli ciągników rolniczych od uznanych producentów – to gwarancja jakości i niezawodności. Na uwagę zasługują traktory z układem gąsienicowym marki Challenger, które wyróżniają się wysoką wydajnością. Zastosowany układ gąsienic przeciwdziała nadmiernemu ubijaniu ziemi, zapewniając optymalny wzrost plonów roślinnych oraz prawidłowy rozwój systemów korzeniowych. Układ gąsienicowy Challengera pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, a także pracę w bezpiecznych warunkach.

Planując zakup ciągnika marki Challenger, warto sprawdzić ogłoszenia na portalu Mascus.pl – serwisie z używanymi pojazdami rolniczymi. Szczegóły oferty znajdziesz pod tym linkiem: https://www.mascus.pl/rolnictwo/traktory/challenger

Używane ciągniki gąsienicowe – oszczędność w każdym calu

Zakup nowego ciągnika rolniczego gąsienicowego wiąże się ze sporym wydatkiem. Oczywiście – właściciele gospodarstw rolnych mogą starać się o dodatkowe finansowanie, jednak dostęp do tych środków jest ograniczony. Decydując się na zakup używanego ciągnika gąsienicowego, z łatwością można zmniejszyć koszty inwestycji, a uzyskane oszczędności przeznaczyć na inne potrzebne narzędzia czy urządzenia. Rynek wtórny staje się dla właścicieli gospodarstw rolnych coraz bardziej dostępny, a oferta – rozbudowana.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup używanych ciągników gąsienicowych? Ich kolejną, istotną cechą jest to, że o wiele lepiej sprawdzają się podczas prac w sezonie wiosennym, gdy ziemia jest mokra. W porównaniu do modeli kołowych mają o wiele większą powierzchnię styku z podłożem, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka uwięźnięcia w podmokłej glebie. Mniejszy poślizg maszyny to także większa oszczędność czasu i zrównoważone zużycie paliwa.

Ciągniki rolnicze gąsienicowe są zwrotne, a wnętrza kabin – komfortowe. Dobrze radzą sobie z nierównym terenem i zapewniają wygodę w każdych warunkach. Warto pamiętać, że decydując się na używaną maszynę z układem gąsienicowym, właściciel gospodarstwa rolnego może o wiele efektywniej zarządzać dostępnym budżetem na dany sezon. To pozwala na stabilny rozwój i kolejne inwestycje, które przełożą się na rozrost prowadzonego gospodarstwa rolnego.