Dewastujący pożar na gospodarstwie rolnym na Zamojszczyźnie powoduje straty wynoszące 55 tysięcy złotych

Dewastujący pożar na gospodarstwie rolnym na Zamojszczyźnie powoduje straty wynoszące 55 tysięcy złotych

Na terenie gminy Sułów na Zamojszczyźnie, w miejscowości Kulików, doszło do tragicznego zdarzenia. Rolnikowi, który tutaj gospodaruje, udało się nie tylko stracić budynki gospodarcze, ale także dwa motocykle i ciągnik rolniczy. Ogromne straty wynoszące 55 tysięcy złotych to smutne podsumowanie tego nieszczęśliwego incydentu.

Na miejsce zdarzenia, które miało miejsce w nocy z 31 stycznia, udali się strażacy. Okazało się, że drewniany budynek gospodarczy, a także ciągnik zaparkowany obok, zostały całkowicie objęte ogniem. Dzięki skoordynowanej i natychmiastowej akcji służb pożarniczych udało się uratować drugi ciągnik rolniczy.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu poinformowała o przypuszczalnej przyczynie tego tragicznego pożaru. Według strażaków, prawdopodobnie do wybuchu pożaru doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. W rezultacie spłonął nie tylko jeden ciągnik rolniczy, ale także drewniany budynek gospodarczy, w którym przechowywane były elektronarzędzia i dwa motocykle.

W operacji gaśniczej, która trwała niecałe 2 godziny, brały udział pojazdy pożarnicze z różnych jednostek. W akcji uczestniczyły między innymi dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szczebrzeszynie, a także Ochotnicza Straż Pożarna z Sułowa oraz Źrebca.