Domowe sposoby na walkę z przeziębieniem i chorobą

Domowe sposoby na walkę z przeziębieniem i chorobą

Okres jesienno-zimowy zawsze obfituje w zwiększoną ilość zachorowań. Na całe szczęście większość osób boryka się jedynie z przeziębieniem. Tutaj z reguły pomogą lecznicze warzywa z gospodarstwa. Jednak nawet lekkiego kataru nie można bagatelizować, ponieważ może to się przerodzić w poważniejszą chorobę. Warto więc przy pierwszych objawach zostać w domu i podleczyć się domowymi sposobami. Leki nie zawsze są potrzebne, a czasami wystarczy zastosować kilka wskazówek, które pomogły już innym osobom.

1.Mleko z prawdziwym miodem

Jest to metoda znana już od wielu lat. Bardzo dobrze sprawdza się podczas występowania bólu gardła oraz lekkiego kaszlu. Mleko skutecznie nawilża gardło, a w połączeniu z miodem skutecznie niweluje ból gardła. Co więcej, miód zawiera bardzo dużo witamin, które okażą się niezbędne w celu zapobiegania dalszego postępu choroby. Jeśli dokucza nam przeziębienie, to warto co najmniej 2 razy dziennie wypić mleko z miodem.

2.Herbata z cytryną

Podczas choroby zawsze warto wypić coś ciepłego. Niestety, ale gorsze samopoczucie z powodu występujących dolegliwości sprawia, że nie zawsze mamy ochotę na spożycie pełnowartościowych posiłków czy też picia płynów w normalnych ilościach. Z tego powodu warto przygotować sobie ciepłą herbatę z cytryną. Dzięki temu uzupełnimy płyny, które są istotne podczas walki organizmu z przeziębieniem, a ponadto dostarczymy wielu witamin z cytryny, w tym przede wszystkim witaminy C.

3.Domowa mieszanka na bazie czosnku, cebuli i miodu

W przypadku nieco większego kaszlu oraz wystąpienia lekkiej gorączki możemy spróbować przyrządzić starodawną miksturę. W tym celu należy przygotować czosnek, cebulę oraz miód. Do kubka bądź słoika dodajemy kilka ząbków czosnku i kruszymy go. Następnie kroimy cebulę i wyciskamy z niej soki. Na koniec dodajemy miód, a całość odstawiamy do ciepłego miejsca, np. na kaloryfer bądź na piec. Po kilku godzinach mikstura powinna puścić sok, który zawiera znaczące ilości leczniczych właściwości. Co kilka godzin spijamy kilka małych łyżeczek mikstury.

Domowe sposoby na przeziębienie znane są od wielu lat. Zapewne nasze babcie stosowały wszystkie podane powyżej sposoby, ponieważ miód, cytryna, czosnek i cebula to ogólnodostępne produkty. Przy lekkich przeziębieniach w połączeniu z wylegiwaniem się pod łóżkiem mogą one okazać się pomocne. Należy jednak pamiętać, że w razie większych problemów bądź utrzymujących się objawów przez kilka dni, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.