Interwencja policji i strażników leśnych – dwóch mężczyzn zatrzymanych za kradzież drewna

Interwencja policji i strażników leśnych – dwóch mężczyzn zatrzymanych za kradzież drewna

W Rudnej, funkcjonariusze miejscowego komisariatu policji oraz strażnicy leśni przeprowadzili skoordynowaną operację, w wyniku której zatrzymano dwóch mężczyzn. Jako mieszkańcy powiatu lubińskiego, stali się głównymi podejrzanymi w sprawie kradzieży drewna. Szacowane straty, jakie wynikły na skutek ich działalności, osiągnęły wartość blisko 6 tysięcy złotych. Osoba odpowiedzialna za taki czyn stawić musi czoła poważnym konsekwencjom prawym – grozi mu bowiem do 5 lat pozbawienia wolności.

Alarm o kradzieży drewna z terenu Leśnictwa Rudna dotarł do rudnowskiego komisariatu od leśników. Wynikało z niego, że złodzieje najpierw ścięli rosnący w lesie dąb, a następnie przywłaszczyli sobie jego drewno. Straty wyceniono na kwotę niemalże 6 tysięcy złotych.

Podczas operacji śledczej funkcjonariusze ustalili tożsamość domniemanych sprawców. Okazali się nimi być dwaj starsi mieszkańcy gminy Rudna, w wieku 63 i 66 lat. W wyniku działań policjantów, obaj zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnych celach.

W kontekście konsekwencji prawnych, które niesie ze sobą kradzież drewna, należy podkreślić, że skradzione drewno zostało zabezpieczone, a obaj podejrzani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Kara, jaka ich czeka, to możliwość do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że nielegalne pozyskiwanie drewna z lasu jest surowo zabronione. Las to dobro społeczne, zarówno majątek Skarbu Państwa jak i własność prywatna. Za ścięcie drzewa bez stosownego zezwolenia jesteśmy karani tak samo jak za kradzież mienia – grozi nam kara do 5 lat pozbawienia wolności.