Jakie przysmaki dla psa będą idealne do treningu?

Jakie przysmaki dla psa będą idealne do treningu?

Żaden właściciel psa nie wyobraża sobie treningu bez użycia specjalnych smakołyków. To produkty, które ułatwiają wyegzekwowanie u psa określonego zachowania. Ich zastosowanie jest jednak zdecydowanie szersze. Czemu jeszcze mogą służyć? Jak wybrać przysmaki dla psa najlepsze do treningu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego warto stosować przysmaki?

Oczywiście przysmaki dla psa nie mogą stanowić podstawy diety naszego pupila. Z założenia ma to być wyłącznie dodatek. Warto je jednak stosować. Będą doskonałą pomocą w nawiązywaniu pozytywnej relacji z czworonogiem. Jeżeli dopiero przygarnąłeś swojego pupila, na pewno ułatwią zapoznanie psa z nowym otoczeniem i ludźmi. Wiele osób stosuje też przysmaki dla psa do uczenia czworonoga różnych komend. Szkolenie go posłuszeństwa, aportowania oraz wszelkich sztuczek będzie zdecydowanie łatwiejsze przy zastosowaniu ulubionych, psich smakołyków. Oczywiście należy wybrać produkty dostosowane do danego psa. Trudno bowiem, by mały york lub ratlerek walczył z kością, która jest niemal jego rozmiarów. Przysmaki dla psa powinny być dostosowane do wieku, preferencji czworonoga, a nawet konstrukcji jego pyska.

Jak wybrać najlepsze przysmaki?

Oczywiście nie należy kupować pierwszych lepszych przysmaków dla psa. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład. Smakołyki powinny być bogate w witaminy i mikroelementy, a także dbać o właściwą kondycję zębów i dziąseł Twojego pupila. Dobrze też, jeżeli zostały wyprodukowane z naturalnych składników. Należy unikać tych, które mają w swoim składzie sztuczne dodatki, w tym barwniki, konserwanty i polepszacze smaku. Być może pies rzuci się na nie z ochotą, ale wcale nie wpłyną one pozytywnie na jego zdrowie. Najlepszej jakości przysmaki dla psa dostępne są w specjalistycznych sklepach zoologicznych oraz bezpośrednio u zaufanych producentów. Przygotowane zostały przez dietetyków, którzy dobrze wiedzą, co jest potrzebne Twojemu pupilowi.

Jakie przysmaki dostępne są w sklepach?

Przysmaki dla psa mogą występować w różnej postaci, np. https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-psa_Przysmaki-dla-psa-336.html. Popularne są chociażby niewielkie suszone rybki. Dla czworonogów, które wolą mięsne kąski, proponujemy natomiast paski z wołowiny. Takie ogony wołowe, krtanie lub inne suszone elementy można dzielić na części i serwować psu partiami. Czasem przysmaki dla psa przygotowane są też w nieco bardziej przystępnej formie, czyli na przykład już gotowych kulek z indyka lub wołowiny. W sklepach dostępne są także przysmaki zawierające warzywne lub owocowe dodatki, w tym chociażby z jabłka, marchewki albo gruszki. One dodatkowo wspomagają trawienie i dostarczają innych, potrzebnych składników odżywczych.