Które części do siewników należy regularnie wymieniać?

Które części do siewników należy regularnie wymieniać?

Rolnicy doskonale wiedzą, że awaria siewnika to nie lada problem. Każdy przestój w pracy zawsze oznacza straty finansowe. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o właściwą i regularną konserwację siewnika. Równie istotne jest, aby zawsze mieć dostęp do części do siewników. Mowa tu tak samo o częściach oryginalnych, jak i tzw. zamiennikach. Dzięki temu zawsze w przypadku uszkodzenia którejś z części możliwa będzie jej wymiana na nową. Pozwoli to uniknąć dłuższego przestoju w pracach. Do jakich części w szczególności należy zadbać o szybki dostęp? 

Które części siewnika szybko ulegają zużyciu?

W pracach rolnych wykorzystuje się różne rodzaje siewników. Wśród nich wymienić można siewnik do kukurydzy, buraków czy do zboża. Niezależnie jednak od tego, z jakiej maszyny się korzysta, to w każdej z nich najczęściej i najszybciej awarii ulegają części robocze, które bezpośrednio stykają się z ziemią i wykonują pracę w glebie. Wśród wspomnianych części roboczych wymienić można przede wszystkim redlice siewników, koła dociskowe, palce, zęby oraz spulchniacze śladów. Ważne jest zatem, aby zawsze po zakończeniu sezonu dokładnie sprawdzić stan tych części. Jeśli okaże się, że któraś z nich jest uszkodzona, wówczas należy dokonać jej wymiany na nową. Dobrym rozwiązaniem może być także zakup tych części do siewników na zapas. Nawet jeśli w danym momencie żadna z nich nie jest uszkodzona. Jeśli bowiem do takiej sytuacji dojdzie, wówczas będzie można dokonać wymiany niemal od razu. 

Pozostałe elementy siewników ulegające awariom

Siewnik jest maszyną rolniczą, której zadaniem jest bardzo precyzyjna podaż nasion. Odpowiedzialne są za to konkretne podzespoły w siewniku. Mowa tu konkretnie o wężach do siewników oraz częściach mechanizmu regulacji głębokości siewu. Jak można się zatem domyślić, te elementy także często ulegają mniejszym lub większym awariom. Oznacza to, że także te części do siewników powinno się mieć na stanie. Wszystko po to, aby dokonać szybkiej wymiany, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Zakup części do siewników

To, że warto posiadać części zapasowe, jest jasne. Pytanie jednak, jakie teraz powstaje, dotyczy tego, gdzie takie części kupować. Dobrym rozwiązaniem będzie na pewno skorzystanie z oferty sklepu z częściami do maszyn rolniczych. Wiąże się to z konkretnymi korzyściami. Przede wszystkim oferta sklepów rolniczych jest niezwykle szeroka. Dzięki temu nie ma problemu z zakupem konkretnego i potrzebnego elementu. Po drugie, części oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Poza tym kupno części do maszyn rolniczych online jest po prostu wygodne.