Maui – ekologiczna wyspa marzeń

Maui – ekologiczna wyspa marzeń

Maui nie jest tak duża jak Wielka Wyspa, ani tak mała jak Lanai. Nie tętni też życiem jak Oahu ani nie jest tak cicha jak Kauai. Jednak dla wielu urlopowiczów na Hawajach Maui jest w sam raz. Oferuje smak prawie wszystkiego, co ma do zaoferowania stan Aloha – od imponującej przyrody po intrygującą historię i kulturę.

Podczas wizyty na Maui można szaleć na scenie z tancerzami hula, grać w golfa przy torach wodnych, zjeżdżać na tyrolce, nurkować z pięcioma różnymi rodzajami żółwi morskich albo wylegiwać się na jednych z najpiękniejszych plaż na Hawajach.

Najciekawsze miejsca na Maui

Maui to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na archipelagu. Wyspa położona jest pomiędzy Wielką Wyspą a znacznie mniejszą Molokai. Obszar Maui podzielony jest na pięć odrębnych regionów. Warto zaznaczyć, że wielu podróżników wybiera wybrzeża South Maui, gdzie mieści się plaża Wailea, albo West Maui – ze względu na piaski plaży Kaanapali i muzykę ze Starego Lahaina Luau.

Jednakże, nie można przegapić reszty wyspy. Warto wybrać się również na malownicze wybrzeże East Maui, obejrzeć plemienne pola bitewne w Parku Stanowym Iao Valley w Central Maui, a także odwiedzić Haleakala – jeden z największych na świecie uśpionych wulkanów.

Wszystkie te atrakcje można także podziwiać z lotu ptaka. Wystarczy zarezerwować wycieczkę helikopterem.