Plandeka na przyczepę rolniczą – niezbędny element gospodarstwa rolnego

Plandeka na przyczepę rolniczą – niezbędny element gospodarstwa rolnego

Przewożenie ładunku na otwartej przyczepie zawsze wiąże się z koniecznością zachowania ostrożności. Co więcej, mimo przyjętych środków ostrożności nie zawsze udaje się zrealizować transport bez strat. Z pomocą przychodzi bardzo proste i niedrogie rozwiązanie – plandeka na przyczepę rolniczą, która pomaga chronić jej zawartość podczas przewozu i przechowywania. Dowiedz się więcej!

Plandeka na przyczepę rolniczą – ułatwienie przy zbiorach i nie tylko

Plandeka na przyczepę rolniczą to niezwykle proste rozwiązanie wielu powszechnych problemów i sposób na zwiększenie funkcjonalności otwartych przyczep. Umożliwia ona ochronę ładunków przewożonych w otwartej przyczepie przed:

  • wypadnięciem,
  • nadmiernym przemieszczaniem się,
  • oddziaływaniem warunków atmosferycznych, w tym słońca czy opadów,
  • zanieczyszczeniem.

Może być wykorzystywana w gospodarstwach rolnych, na przykład przy przewożeniu zbiorów takich jak ziemniaki czy buraki. Podobne funkcje pełni w sadach, sprawiając, że transport owoców staje się bezpieczniejszy i wygodniejszy. Plandeki na przyczepy rolnicze znajdują również zastosowanie chociażby w budownictwie (świetnie zabezpieczają kruszywa i rozmaite materiały sypkie podczas przewozu oraz składowania), a także w pracach prywatnych, np. przy przeprowadzkach lub wyjazdach na wakacje ze sprzętem sportowym i rekreacyjnym. Jest to niedrogi, uniwersalny produkt, który ułatwia realizację wielu zadań.

Czym charakteryzują się plandeki na przyczepy rolnicze?

Plandeki na przyczepy rolnicze mogą być wykonywane z różnych materiałów i na wiele sposobów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie w tej roli gęstej siatki polietylenowej. Taki materiał na plandeki rolnicze jest bardzo lekki, a jednocześnie wytrzymały. Polietylen jest odporny na:

  • wodę,
  • promieniowanie UV,
  • wysokie i niskie temperatury,
  • rozerwanie, rozciąganie i inne uszkodzenia mechaniczne.

Dzięki temu sprawdza się w naprawdę wielu sytuacjach. Gęsta siatka polietylenowa użyta jako plandeka na przyczepę rolniczą ma też właściwości cieniujące, a więc chroni zawartość przyczepy przed nadmiernym nasłonecznieniem. Pomaga także zabezpieczać je przed zamoknięciem. Jest ponadto bardzo trwała i można ją wyprodukować w niemal dowolnym wymiarze, co umożliwia idealne dopasowanie do konkretnego wykorzystania.

Plandeka na przyczepę rolniczą może być stosowana przy przewozie i składowaniu rozmaitych ładunków. Odpowiednio gęsta pomoże je zabezpieczyć przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi oraz przed wypadnięciem podczas jazdy.

Plandeka na przyczepę rolniczą – gdzie kupić?

Gdzie znaleźć plandeki na przyczepy rolnicze? Produkty tego typu często znajdują się w asortymencie sklepów specjalistycznych, marketów ogrodniczych i budowlanych. Zamiast gotowego rozwiązania warto jednak wybrać takie dopasowane do indywidualnych wymagań.

Plandeki na wymiar do przyczep są zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu. Można je zamówić bezpośrednio u producenta, dobierając również indywidualnie pozostałe parametry jak gęstość splotu. Zamawiający może wybrać także rodzaj wykończenia krawędzi umożliwiający wygodny montaż plandeki na przyczepie.

Do najpopularniejszych rozwiązań należy obszycie sznurem lub wzmocnioną taśmą z metalowymi oczkami. Ile kosztuje plandeka na przyczepę rolniczą? Cena jest uzależniona od jej parametrów i wymiarów, ale przy zakupie u producenta na pewno będzie atrakcyjna. To inwestycja, której nie pożałujesz!