Najlepsze miejsca agroturystyczne na świecie

Najlepsze miejsca agroturystyczne na świecie

Agroturystyka to jedna z najbardziej rozwijających się stref w handlu eko-turystycznym. Nie ma nic nowego w tego rodzaju podróży. Zwykle polega na korzystaniu z gościny gospodarstw rolnych, a także próbowaniu codziennego życia wiejskiego, jednocześnie pogłębiając wiedzę na temat hodowli lub upraw.

Faktem jest, że istnieje wiele gospodarstw, które przyjmują w swoje progi turystów. Jednakże celem tutaj nie jest tyle zapewnienie ekskluzywnych wakacji, ile promowanie głębokiego zrozumienia procedur rolniczych poprzez praktyczne doświadczenie i edukację.

Oto najlepsze miejsca agroturystyczne na świecie.

Tajwan

Tajwan ma wiele gospodarstw rekreacyjnych, które oferują eksplorację obiektów rolniczych i pól. A to sprawia, że ​​Tajwan jest idealnym miejscem na głęboką eskapadę agroturystyczną.

Prawda jest taka, że wiele mniejszych gospodarstw na Tajwanie oferuje kwatery domowe, a oferowana żywność uprawiana jest w okolicy. Dzięki temu podróżni mogą z łatwością zaspokoić swoje pragnienia związane z rolnictwem, a przy okazji zmniejszyć ślad węglowy podczas podróży.

Natomiast miłośnicy herbaty mogą udać się w konkretną podróż rolniczą, odwiedzając herbaciane farmy rozlokowane na całej wyspie. Jest to obszar, gdzie uprawia się większość najlepszych gatunków herbat dostępnych na dzisiejszym rynku.

Toskania

Ze względu na swoje walory agroturystyczne Toskania stała się jednym z pierwszych regionów, które postawiły na uroki agroturystyki. Gospodarstwa wiejskie, które zostały przekształcone w gospody, cieszą się tam ogromnym zainteresowaniem, ponieważ przedstawiają osobliwe i autentyczne doświadczenia włoskiej wioski. Jest to szczególnie na rękę osobom, które uwielbiają nie tylko taką formę wypoczynku, ale również spędzanie urlopu w grupach.

Niektóre posiadłości w Toskanii są bardziej skoncentrowane na nauce. Jednak w większości przypadków atrakcyjność mieszkania na gospodarstwie rolnym w tej okolicy wiąże się z szansą na korzystanie z błogiego relaksu i niepowtarzalnej atmosfery.

Toskania to także idealne miejsce na świeże, lokalne jedzenie. Przykładowo, możemy zdecydować się na przesiąknięte wybornym winem piwniczki w rejonie Chianti albo na domki otoczone dojrzewającymi pomidorami, ziołami, czy serami. Toskania to definitywnie jedno z najlepszych miejsc agroturystycznych w Europie.

A jeśli szukasz świetnych miejsc agroturystycznych w Polsce, zajrzyj na Podkarpacie. Szczegółów dowiesz się na epodkarpacie.com.

Majorka

Na słynnej wyspie hiszpańskiej o nazwie Majorka gospodarstwa wiejskie skupiają się bardziej na zapewnianiu spokoju niż organizowaniu praktycznych imprez rolniczych. Z racji tego, że każdego lata przez plaże Majorki prześlizgują się rzesze turystów, takie zaciszne miejsca są doskonałe na zaznanie odrobiny izolacji od reszty odwiedzających.

Zajazdy wiejskie można znaleźć głównie na górze śródlądowej Majorki. I mają wiele do zaoferowania. Jedne z nich zapraszają do swoich stuletnich domów wiejskich, podczas gdy inne oferują ekstrawaganckie pensjonaty z basenami i spa.

Niektóre z najlepszych gospodarstw agroturystycznych na Majorce mieszczą się w sercu gajów figowych lub pomarańczowych, udostępniając odwiedzającym innowacyjne i rodzime potrawy, które z reguły przyrządzane są ze świeżych składników uprawianych na miejscu.

Brazylia

Brazylia jest nie tylko ogromnym krajem, który posiada wiele rodzimych zapasów. Jest również zróżnicowanym i tętniącym życiem przedsiębiorstwem rolniczym. Jest tutaj wszystko – od tropikalnych owoców i kwiatów po trzcinę cukrową i bydło.

Można by rzec, że Brazylia wciąż zachowuje swoje bogactwo oparte na farmach, pomimo że w ostatnich kilkudziesięciu latach zaczęła się także dynamicznie rozwijać w innych dziedzinach.

Osoby, które są szczerze związane z tradycjami rolniczymi, definitywnie powinny umieścić ten wspaniały kraj na swojej agroturystycznej liście. Brazylia to książkowy przykład zrównoważonych i innowacyjnych praktyk rolniczych, co powinno być wzorem do naśladowania dla innych narodów.

Hawaje

Osoby, które uwielbiają dalekie podróże, ale wciąż tęsknią za przygodą na farmie, mogą złożyć wizytę na Hawajach. Działa tutaj w pełni zurbanizowany biznes agroturystyczny, który potrafi zaspokoić różne pragnienia i oczekiwania turystów.

Hawajskie Stowarzyszenie Agroturystyczne oferuje przyjezdnym znakomite atrakcje w postaci tropikalnych farm i obfitą garść informacji na temat najlepszych produktów, jakie są na nich uprawiane. Opcje agroturystyczne są bardzo zróżnicowane. Jedne dają nam możliwość osadzenia się na farmie kawy w obszarze Kona na Big Island. Z kolei inne pozwalają na odkrywanie sekretów plantacji z ekologicznymi ranczami na pobliskiej wyspie Oahu.

A z racji tego, że Hawaje skupiają w sobie różne atrakcje, oferują też różne alternatywy, aby turyści nie musieli koncentrować się wyłącznie na farmach. Tym sposobem możemy wybrać wycieczki alternatywne, które pozwolą nam zaznać największych korzyści z agroturystyki, a przy okazji przeżyć niesamowite wakacje, korzystając z gorących plaż, atrakcji wodnych, zabaw z delfinami itd.

I pomimo że gospodarstwa agroturystyczne na świecie różnią się od tych, jakie mamy w Polsce, zapewniają co najmniej ten sam poziom satysfakcji i wypoczynku.