Potężny wypadek ciężarówki transportującej bydło kończy się śmiercią jednego zwierzęcia

Potężny wypadek ciężarówki transportującej bydło kończy się śmiercią jednego zwierzęcia

Podczas nocnej jazdy, około 2:30 nad ranem, doszło do poważnego wypadku na rondzie drogi krajowej numer 2, w miejscowości Stare Groszki w powiecie mińskim. Kierowca ciężarówki przewożącej stado krów, z nieustalonych jeszcze przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do jego wywrócenia.

Niestety, jedno ze zwierząt zostało potrącone przez przybyły na miejsce zdarzenia wóz straży pożarnej. W wyniku tego tragicznego incydentu, byk poniósł śmiertelne obrażenia. Na szczęście, nikt z ludzi nie odniósł żadnych urazów podczas zdarzenia, a badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy.

Zespół techniczny SGRT „WARSZAWA 8” z JRG10 został skierowany na miejsce zdarzenia celem zarządzania sytuacją oraz przywrócenia ciągnika siodłowego i naczepy do stanu używalności. Jak informuje Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy, operacja ta wymagała użycia specjalistycznego sprzętu – wyciągarek zamontowanych na ramieniu samochodu SCRt Rotator oraz pojazdu SCDz-40. W całym przedsięwzięciu brały udział trzy zastępy z JRG 10.

Podczas trwania akcji ratowniczej, droga była całkowicie zablokowana, co mogło powodować utrudnienia w ruchu drogowym.