Przedwiośnie w objęciach zimy? Przegląd pogodowy na nadchodzący tydzień

Przedwiośnie w objęciach zimy? Przegląd pogodowy na nadchodzący tydzień

Nowy tydzień powita nas bezchmurnym niebem i brakiem opadów, jednak już od czwartku aura ulegnie zmianie. W programie mamy większą ilość chmur oraz opady deszczu, śniegu i mix obu tych form. Do tego dołączy się silniejszy wiatr, który na wybrzeżu w najmocniejszych porywach może zdolny jest do osiągnięcia prędkości 90-95 km/h.

Poniedziałek oraz wtorek zapowiadają się jako dni pogodne, wolne od opadów. Uważać należy jedynie na lokalne mgły, które mogą ograniczać widoczność nawet do 200 metrów. Temperatura maksymalna będzie oscylować wokół wartości 2°C na wschodzie kraju i podgórskich rejonach Karpat, 5°C w centralnej części Polski, natomiast aż do 8°C na zachodzie. Wiatr przeważnie słaby lub umiarkowany, miejscami z porywami, które na Przedgórzu Sudeckim mogą dochodzić nawet do 55 km/h, z dominujących kierunków południowych.

W środę nad naszym krajem zaczniemy zauważać więcej chmur, ale opady deszczu są przewidywane jedynie na północnym zachodzie Polski. Maksymalna temperatura powietrza wyniesie około 3°C na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, do 9°C na zachodzie. Wiatr utrzyma się na poziomie słabym i umiarkowanym, chwilami dochodząc do porywów, z kierunku południowo-zachodniego.

Czwartek przyniesie nam większą ilość chmur oraz opady deszczu i śniegu, szczególnie na północy kraju. Temperatura maksymalna będzie wahać się między 3°C a 7°C. Zaczniemy zauważać nasilenie wiatru południowo-zachodniego i zachodniego, który w całej Polsce będzie mieć charakter porywisty, a przy brzegu morza może dochodzić do 70 km/h.

W piątek mimo dużego zachmurzenia, możemy spodziewać się okresowych przejaśnień. Lokalnie pojawią się opady deszczu, śniegu oraz mix obu form. Termometry wskażą wartości od 1°C na południu do 5°C na zachodzie kraju. Wiatr będzie kontynuował swoją umiarkowaną i dość silną aktywność z kierunków zachodnich i północno-zachodnich, osiągając w porywach do 60 km/h, a przy samej linii brzegowej nawet do 90 km/h.

Sobota przyjdzie z chmurami i deszczem, a na wschodzie i południu również ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie około 5°C na północnym wschodzie i południu, natomiast może sięgnąć nawet 10°C na zachodzie Polski. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z kierunków zachodnich, w porywach osiągając do 75 km/h. Nad morzem może być okresami dość silny i silny (od 45 km/h do 55 km/h), a w porywach osiągać nawet do 95 km/h.

Niedziela przyniesie kolejne chmury oraz lokalne opady deszczu. Pomimo to, temperatura będzie utrzymywać się na ciepłym poziomie, wahając się od 7°C do 10°C. Jedynie w kotlinach karpackich i na północnym wschodzie kraju będzie nieco chłodniej, tam około 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający do 65 km/h, nad morzem do 70 km/h, z kierunków zachodnich i północno-zachodnich.