Tragiczne zdarzenie na drodze w Żninie: Samochód osobowy mocno uszkodzony po kolizji z traktorem i rozrzutnikiem

Tragiczne zdarzenie na drodze w Żninie: Samochód osobowy mocno uszkodzony po kolizji z traktorem i rozrzutnikiem

W ostatni poniedziałek, na starodrożu DK-5, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: samochód osobowy i ciągnik rolniczy z rozrzutnikiem. Kierujący toyotą musiał zostać przewieziony do szpitala. Mimo dramatycznej sytuacji, na szczęście mężczyzna nie doznał poważnych urazów. Zdarzeniem zajmuje się teraz specjalny zespół do spraw wykroczeń.

Niebezpieczna kolizja miała miejsce w poniedziałek (27.11.23), kilka minut po godzinie 16:00 na trasie Jaroszewo-Brzyskorzystewko, znanej również jako starodroga DK-5. Jak informuje komisarz Wioleta Burzych, funkcjonariusze wysłani na miejsce natknęli się na mocno uszkodzoną Toyotę oraz ciągnik rolniczy z przyłączonym rozrzutnikiem. Początkowe ustalenia sugerują, że 18-letni mieszkaniec gminy Żnin, który prowadził samochód osobowy marki Toyota i jechał z Bydgoszczy w kierunku Gniezna, nie utrzymał odpowiedniej odległości od ciągnika rolniczego jadącego przed nim. To doprowadziło do zderzenia z tyłem traktora, który również poruszał się w tym samym kierunku.

Kierujący toyotą został natychmiastowo przetransportowany do najbliższego szpitala. Mimo iż cała sytuacja wyglądała na bardzo groźną, 18-latek, ku ogólnemu zaskoczeniu, nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.