Tragiczny wypadek podczas prac rolnych: 64-latek przygnieciony przez kosiarkę sadowniczą

Tragiczny wypadek podczas prac rolnych: 64-latek przygnieciony przez kosiarkę sadowniczą

Centrala Policji w Janowie została zaalarmowana o tragicznym incydencie, który miał miejsce w małej miejscowości o nazwie Błażek. Zgodnie z pierwszymi sprawozdaniami funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia, 64-letni rolnik spotkał śmierć podczas wykonywania codziennych obowiązków na polu. Nieszczęśliwy mężczyzna został przyciśnięty przez maszynę rolniczą – kosiarkę do sadów.

Poszkodowany, chcąc naprawić niesprawny element, wszedł pod kosiarkę, która była podłączona do ciągnika. W tym momencie doszło do tragedii i maszyna zgniotła go. Pomimo natychmiastowej pomocy, rolnik zmarł na miejscu wskutek odniesionych obrażeń.

Funkcjonariusze Policji dokładnie badają okoliczności i czynniki, które przyczyniły się do tego fatalnego wypadku. W związku z tym straszliwym wydarzeniem, służby apelują do społeczności lokalnej i wszystkich rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pracy na polu i obsługi maszyn rolniczych. Przypominają, że większość niebezpieczeństw i tragicznych wypadków można uniknąć, stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa przy pracy z maszynami rolniczymi.