Wizyta Ministra Rolnictwa Czesława Siekierskiego w Izbach Rolniczych w całej Polsce

Wizyta Ministra Rolnictwa Czesława Siekierskiego w Izbach Rolniczych w całej Polsce

Minister rolnictwa, Czesław Siekierski, dokonał wizyty u rolników na Pomorzu. To było spotkanie, które miało miejsce w biurach Pomorskiej Izby Rolniczej, co stanowi element serii spotkań z delegatami Izb Rolniczych. Spotkania te mają miejsce we wszystkich regionach kraju. Minister Siekierski zapowiedział te rozmowy na początku czerwca podczas konferencji Krajowej Rady Izb Rolniczych w Parzniewie.

Minister Czesław Siekierski zaakcentował, że wraz z liderem Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wiktorem Szmulewiczem, od pewnego czasu organizują spotkania z rolnikami z całego kraju. Wyjaśnił, że celem tych spotkań jest wspólne opracowanie żądań, które zostaną spisane i systematycznie realizowane. Zapewnił, że celem nie jest jedynie prowadzenie dyskusji bez następstw. Podkreślił konieczność istnienia ładu i konsekwencji w tym dialogu.

Naczelny dyrektor resortu rolnictwa podkreślił swój zamiar rzetelnego podsumowania postępów w realizacji żądań rolników. Wyraził nadzieję, że być może będzie możliwe dokonanie takiego podsumowania już za pół roku. Zaznaczył jednak, że sytuacja budżetowa jest skomplikowana, dlatego nie chce dawać rolnikom fałszywych nadziei. Zasugerował, że w większości przypadków potrzebne jest wsparcie zarówno polskiego rządu, jak i Unii Europejskiej.

Minister Siekierski również wezwał polskich legislatorów do aktywnego uczestnictwa w przekazywaniu informacji o sytuacji w polskim rolnictwie oraz podejmowanie decyzji, które będą sprzyjać temu sektorowi w odpowiedni sposób.