Zginął 64-letni mężczyzna w wyniku tragicznego zdarzenia z udziałem ładowarki rolniczej w Wiksinie

Zginął 64-letni mężczyzna w wyniku tragicznego zdarzenia z udziałem ładowarki rolniczej w Wiksinie

W minioną sobotę (20.01) w miejscowości Wiksin (gmina Grudusk), doszło do dramatycznego wypadku, który śledzi policja z Ciechanowa. Podczas prac odśnieżających, 64-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego został przygnieciony przez maszynę rolniczą – ładowarkę, której używał. Następstwem zdarzenia były tak poważne obrażenia, że mimo natychmiast podjętych działań ratunkowych, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

To tragiczne wydarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 9 rano. Jak wynika z ustaleń policji, 64-latek prowadził prace odśnieżające na swojej posesji, używając do tego ładowarki rolniczej. W pewnym momencie postanowił oczyścić ze śniegu chodnik przyległy do nieruchomości i wyjechał na drogę publiczną. W trakcie pracy znajdował się na przebiegającej tam ścieżce rowerowej. W wyniku jakiegoś niefortunnego zdarzenia, sprzęt rolniczy stracił równowagę i stoczył się do rowu, przygniatając swojego operatora.

Przyczyny i wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku są obecnie badane przez ciechanowskich policjantów pod nadzorem prokuratury. Prowadzone jest postępowanie, które ma na celu dokładne zbadanie wszystkich elementów tego smutnego incydentu.