Jak dbać o meble z wikliny

Jak dbać o meble z wikliny

Meble z wikliny są piękne i mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ich siła tkwi w ich imponującej wszechstronności. I pomimo że wiklina nie jest tak delikatna, jak może się wydawać, w dalszym ciągu wymaga przyzwoitej konserwacji, aby utrzymać swoją trwałość. Dlatego poniżej opisujemy, jak dbać o meble z wikliny, żeby mogły nam wiernie służyć przez długie lata.

Regularna pielęgnacja

Czyszczenie dzienne – czyszcząc meble z wikliny, warto używać ściereczki lub pióra, aby je odkurzyć. I nie używajmy zbyt szorstkich materiałów, bo mogą uszkodzić nasze meble.

Czyszczenie raz w tygodniu – raz na tydzień powinniśmy dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w meblach, wykorzystując do tego odkurzacz. Podczas tej czynności należy użyć mniejszej nasadki szczotkowej, aby zapobiec uszkodzeniom.

Czyszczenie co drugi tydzień – możemy przygotować sobie łagodny roztwór z detergentem i do czyszczenia używać tylko mydlin. Podobnie jak meble z trawy morskiej, meble z wikliny również nie reagują dobrze na zbyt dużą wilgotność.

Ważne wskazówki

Natychmiast usuwajmy wszelkie zacieki na meblach. Jeśli je zignorujemy, na meblach mogą wystąpić plamy, a w ostateczności mogą doprowadzić do gnicia.

Jeżeli posiadamy meble z wikliny do użytku wewnątrz naszego domu, a nie na zewnątrz, to nie wystawiajmy ich zbyt długo na działanie żywiołów.

Zwiększmy trwałość mebli, używając zewnętrznego pokrowca lub poduszek.

Meble z wikliny mogą stać się też suche i łamliwe, dlatego w okresie letnim, szczególnie jak panuje duży upał, powinniśmy umyć meble wodą lub użyć nawilżacza.

Jeśli potrzebujesz porady na temat innych rodzajów mebli, koniecznie sprawdź www.decore.pl.