Jak osiągnąć ekologicznie zrównoważony styl życia

Jak osiągnąć ekologicznie zrównoważony styl życia

Istnieje kilka zmian, jakie można wprowadzić, aby zmniejszyć negatywny wpływ codziennych czynności na środowisko. A naszą ekologiczną podróż możemy rozpocząć, wykonując tych pięć prostych kroków.

Zamiana

Ekologiczne alternatywy poczyniły ogromne postępy i ograniczają rosnącą ilość odpadów. Ograniczenie marnotrawstwa to także kwestia tego, aby nie tworzyć tych odpadów w pierwszej kolejności. I być może nagłe przejście na zero plastiku nie jest możliwe. Jednak zawsze możemy zacząć od małych kroków, takich jak wymiana plastikowych pojemników w domu.

Możemy przestawić się na ceramikę, stal lub szkło do przechowywania i gotowania żywności. Kiedy już to zrobimy, zmieńmy plastikowe worki na śmieci na kompostowalne. To samo tyczy się zakupów warzyw, owoców i przekąsek. Wymiana plastiku to jeden ze sposobów, aby dom był przyjazny dla środowiska i dobry dla ogólnego stanu naszego zdrowia.

Redukcja

Każde gospodarstwo domowe wyrzuca ok. czterech ton plastikowych odpadów rocznie, z czego większość nie można poddać recyklingowi. Tradycyjne, jednorazowe, plastikowe worki na śmieci zostawiają ogromny ślad węglowy, ponieważ ich rozkład zajmuje lata. Ażeby to zmniejszyć, wybierzmy bardziej ekologiczne alternatywy.

Możemy zacząć używać worków na śmieci, które są wykonane z materiałów przyjaznych dla roślin. Są w 100% przyjazne dla środowiska, wolne od plastiku i kompostowalne – nie pozostawiają toksycznych pozostałości w środowisku. Są również dostępne w różnych rozmiarach, aby ułatwić segregację suchych i mokrych odpadów. Kiedy pakujemy śmieci do odpowiednich worków, przyczyniamy się do szczęśliwszego środowiska.

Zobacz, które polskie województwo jest liderem w ekologii.

Ponowny użytek

Przejdźmy na produkty wielokrotnego użytku, a nie jednorazowe kompostowalne, ponieważ wytwarzanie produktów kompostowalnych wymaga dodatkowych zasobów naturalnych do produkcji, w zamian zwiększając ślad węglowy.

Należy wiedzieć, jak ważne jest „ponowne użycie”, przechodząc na alternatywne produkty, które można wielokrotnie wykorzystywać lub poddawać recyklingowi; podobnie jak ręczniki kuchenne i butelki, które można wykorzystać do wielu celów.

Zero chemii

Wiele środków czyszczących zawiera wiele szkodliwych chemikaliów, których produkcja lub pozbywanie się nie są przyjazne dla środowiska. W rzeczywistości ekologiczne środki czyszczące wykorzystują bardziej naturalne i organiczne metody czyszczenia, które nie są szkodliwe dla dzieci ani zwierząt.

Wybór produktu bez chemii to najprostszy i jeden z najskuteczniejszych kroków do osiągnięcia ekologicznego stylu życia.

Przemyślenia

Przemyślmy nasze nawyki konsumpcyjne, aby zminimalizować ilość odpadów i poszukajmy ekologicznych sposobów ponownego wykorzystania przedmiotów, gdy tylko jest to możliwe. Starajmy się kupować tylko produkty, które można poddać recyklingowi, minimalizując w ten sposób nasz „ślad” na ziemi, oszczędzając zasoby, unikając marnotrawstwa i wykonując czynności rzemieślnicze. Zafundujmy naszemu obecnemu stylowi życia ekologiczne odrodzenie.