Tragiczne zakończenie manewru wyprzedzania: 79-latka zginęła na drodze krajowej nr 50

Tragiczne zakończenie manewru wyprzedzania: 79-latka zginęła na drodze krajowej nr 50

Manewr wyprzedzania ciągnika siodłowego z naczepą doprowadził do śmierci 79-letniej kobiety, kierującej samochodem osobowym. Tragiczny wypadek miał miejsce na drodze krajowej numer 50. Sierżant sztabowy Patryk Domarecki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, podkreśla konieczność ostrożnej jazdy i apeluje do kierowców o zdjęcie stopy z pedału gazu.

Zdarzenie miało miejsce o godzinie 7:20, w sobotę 6 kwietnia, w miejscowości Całowanie położonej w powiecie otwockim. Wpadka na drodze zaangażowała trzy pojazdy – Skodę, ciągnik siodłowy z naczepą oraz Forda. Kierująca Skodą, podczas próby wyprzedzenia ciężarówki, wpadła na przeciwny pas ruchu i uderzyła czołowo w nadjeżdżający samochód marki Ford, a następnie zderzyła się z naczepą ciągnika. Niestety, bezpośrednie skutki kolizji były dla kobiety śmiertelne. Na miejscu wypadku pojawiły się służby ratunkowe, wraz z policją działającą pod przewodnictwem prokuratora. Droga przez pewien czas była całkowicie niedostępna dla innych kierowców.

Według informacji przekazanych przez „Gazetę Wyborczą”, kierowcą Forda, w który uderzyła 79-latka, był 44-letni mężczyzna. Pomimo zderzenia, nie doznał on poważnych obrażeń, które wymagałyby interwencji medycznej i nie istniało zagrożenie dla jego życia czy zdrowia. Sierżant sztabowy Patryk Domarecki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, po raz kolejny podkreślił apel o ostrożną jazdę oraz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące z nadmiernej prędkości i brawury na drodze.