Raport meteorologiczny na nadchodzący tydzień – szczegółowa prognoza pogody

Raport meteorologiczny na nadchodzący tydzień – szczegółowa prognoza pogody

Przekazując prognozę pogody na następny tydzień, przewidujemy, że początek tygodnia zdobić będzie promienna aurora. Jedynie północne regiony kraju zostaną dotknięte przez falujący front atmosferyczny, który spowoduje lokalne, nieintensywne opady. Cały kraj powinien doświadczyć ciepła. W nocy z wtorku na środę oraz w ciągu dnia w środę, przez nasz kraj przemieści się chłodny front atmosferyczny związany z przejściowymi opadami deszczu. Na północy kraju wystąpią burze, a po przejściu frontu zacznie do nas docierać chłodniejsze powietrze.

Dzień poniedziałkowy zaoferuje nam dużo słońca na niemal całym obszarze kraju. Tylko na północy będą obecne większe ilości chmur, a nad naszym Bałtykiem możliwe są przelotne opady deszczu. Na północy kraju najwyższa temperatura wyniesie 20°C, natomiast na południu osiągnie 27°C. Nad morzem będzie chłodniej – około 15°C. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, ale na południu kraju może okresowo zwiększać swoją siłę, a w obszarach podgórskich porywy mogą sięgnąć 55 km/h. Kierunek wiatru będzie południowy, a w Sudetach na szczytach może dochodzić do porywów dochodzących do 60 km/h.

Wtorek przyniesie nam mnóstwo słońca na całym terenie kraju. Wieczorem zachmurzenie zacznie się zwiększać na zachodzie i pierwsze przelotne opady pojawią się na północnym zachodzie. Temperatury będą utrzymane na podobnym poziomie jak dzień wcześniej – od 22°C na północy do 26°C na południu, przy czym nad morzem będzie nieco chłodniej – około 15°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju, gdzie porywy mogą osiągnąć prędkość 55 km/h. W górach natomiast spodziewane są porywy dochodzące do 70 km/h.

Atmosferyczny front będzie przemieszczał się przez nasz kraj od zachodu w nocy i w ciągu dnia w środę. Spodziewamy się pogody pochmurnej z opadami deszczu i lokalnymi burzami na północy. W większości kraju temperatura wahająca między 11°C a 15°C, cieplej będzie na wschodzie – od 20 do 22°C. Nad morzem oraz w kotlinach sudeckich chłodniej – jedynie 9°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem porywy mogą osiągnąć prędkość 65 km/h.

Czwartkowa prognoza przewiduje małe i umiarkowane zachmurzenie, z wyjątkiem północy, gdzie oczekiwane są okresy dużego zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Najwyższa temperatura wyniesie od 14°C do 17°C, a nad morzem będzie chłodniej – około 11°C.

Piątek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie, z wyjątkiem południa kraju, gdzie zachmurzenie będzie małe. Miejscami spodziewane są słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna oscylować będzie między 15°C a 18°C, przy czym w kotlinach górskich będzie chłodniej – od 13 do 14°C, natomiast nad morzem około 10°C.

W sobotę spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie. Na północy oraz miejscami na wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu. Najwyższa temperatura wyniesie od 16°C do 21°C. W rejonach podgórskich będzie chłodniej – 15°C, a nad morzem – około 12°C.

Niedziela przyniesie duże zachmurzenie z opadami deszczu. Jedynie na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie umiarkowane i bez opadów. Na północy i zachodzie kraju najwyższa temperatura wyniesie od 12 do 13°C, natomiast w centrum wyniesie około 18°C. Na południu i południowym wschodzie kraju termometry wskażą od 20 do 22°C.