Pogoda w Polsce: Zbliżają się przymrozki i opady śniegu

Pogoda w Polsce: Zbliżają się przymrozki i opady śniegu

Przyszły tydzień przyniesie widoczne ochłodzenie dla mieszkańców Polski. Od poniedziałku zauważyć można będzie napływ coraz chłodniejszego powietrza, szczególnie w północnej i północno-wschodniej części kraju. Tam też możemy spodziewać się nie tylko deszczu, ale również opadów deszczu ze śniegiem i samych śniegów. Pogoda zacznie się stabilizować od środy, a do soboty możemy oczekiwać dużo słońca. Należy jednak pamiętać, że nocy będą już chłodniejsze i miejscami pojawią się przymrozki, zwłaszcza na wschodzie.

W poniedziałek przewiduje się umiarkowane i duże zachmurzenie. W południowej i wschodniej Polsce będzie padać deszcz. Na Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem mogą wystąpić lokalnie burze. Temperatury będą oscylowały od 3 do 5 stopni Celsiusza na północnym wschodzie, około 8 stopni w centrum, aż do 14-16 stopni na południu. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, ale przy morzu i podczas burz może być silny i porywisty, zazwyczaj z północno-wschodnich i wschodnich kierunków, a na południowym wschodzie z południa.

Na wtorek przewiduje się duże i całkowite zachmurzenie, chociaż na północnym zachodzie mogą wystąpić większe przejaśnienia. Deszcz będzie padał w wielu miejscach, na północy z deszczem ze śniegiem i samym śniegiem. Na Podkarpaciu mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna na północy oraz w terenach podgórskich wyniesie od 1 do 4 stopni Celsjusza, w centrum około 5 stopni, a najcieplej na Podkarpaciu – do 11 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, przy morzu czasami silny, z kierunków północnych.

Nad Europę Północną nadciągnie rozległy wyż, który przyniesie do Polski suchą i dość chłodną masę powietrza. W ciągu dnia będziemy mogli cieszyć się słońcem, ale nocy będą chłodniejsze i można spodziewać się przymrozków.

W środę nadal spodziewane jest duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na wschodzie Polski, gdzie pojawią się okresowe rozpogodzenia. Na południu przewiduje się opady deszczu, a na Warmii, Pomorzu i w rejonach podgórskich początkowo deszcz ze śniegiem. Temperatury będą oscylowały między 6 a 9 stopniami Celsjusza, z wyjątkiem Suwalszczyzny, Podlasia i gór, gdzie będzie od 3 do 5 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, zazwyczaj z wschodu lub północnego wschodu.

W czwartek i piątek pogoda będzie słoneczna, ale na południu i zachodzie pojawi się więcej chmur. Nie przewiduje się jednak opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni na wschodzie, około 7 stopni w centrum, do 11 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, zazwyczaj z wschodu lub południowego wschodu.

Podczas weekendu – w sobotę i niedzielę – chmur będzie więcej, ale opady są przewidziane tylko w niedzielę na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 do 14 stopni Celsjusza, chłodniej na wybrzeżu i we wschodniej Polsce – od 5 do 9 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, czasami porywisty, zazwyczaj z kierunków wschodnich i południowych.