Kiedy stosować monobiałkową karmę dla psa?

Kiedy stosować monobiałkową karmę dla psa?

Monobiałkowe karmy mają w swoim składzie tylko jedno źródło białka i są dedykowane głównie tym psom, które borykają się z problemem nietolerancji pokarmowej. Zazwyczaj są to produkty, które mają wyselekcjonowane mięso w składzie – takie, które sprawdza się u pupila i w żaden sposób mu nie szkodzi. Przekonaj się, czy Twój pies również potrzebuje takiego żywienia.  

W takiej wersji do wyboru masz zarówno żywność mokrą, jak i suchą. Karma monobiałkowa dla psa Siedlce to miejsce, w którym zaopatrzysz się w każdy rodzaj mięsa. Znajdziesz tu potrawy dla psa uwielbiającego dziczyznę i kurczaka. Możesz zdecydować się na wołowinę albo delikatnego indyka. Twój czworonożny przyjaciel nie tylko będzie mógł komfortowo jeść i być zdrowy, ale dodatkowo raczyć się swoim ulubionym smakiem. Sprawdź, kiedy Twój pupil powinien skorzystać z takiego wyszukanego żywienia.  

Jaki pies powinien spożywać monobiałkową karmę?  

 Jednobiałkowe produkty są dedykowane czworonogom, które mają weterynaryjnie potwierdzoną nietolerancję różnych białek i glutenu. Karma może być stosowana również w trakcie choroby układu pokarmowego lub wtedy, gdy pupil potrzebuje wzmocnienia. Hipoalergiczne wersje są przeznaczone dla psów borykających się z cukrzycą, ponieważ stabilizują poziom glukozy we krwi i nie dopuszczają do jej gwałtownego spadku lub wzrostu. Nie oznacza to, że monokarmy mogą ją jeść tylko chore zwierzęta – to również odpowiedni pokarm dla psów zdrowych, które tolerują gluten, ale narażone są na braki witaminowe ze względu na domowe, niesuplementowane jedzenie. 

 Zalety podawania monobiałkowej karmy psom 

 Produkty są odpowiednio zbilansowane i zawierają sporo jakościowego mięsa, będącego cennym źródłem białka. Wyroby monobiałkowe pozbawia się kukurydzy, pszenicy, soi, glutenu, owsa i GMO, dlatego łagodzą objawy reakcji alergicznych ze strony układu pokarmowego u psów alergików. Produkty wspaniale regenerują psi organizm, ponieważ mają wyszukany skład. Nie rzadko jest to kaczka, iberyjska wieprzowina, jagnięcina, a nawet łosoś i tuńczyk. Wszystkie wymienione mięsa wykazują wysoką strawność i zawartość witamin. Dodatkowo są smakowite, dlatego mogą być atrakcyjnym urozmaiceniem diety zdrowego pupila. W sklepie zoologicznym www.spolka-zoo.com znajdziesz wszystko to co, potrzebuje Twój przyjaciel. Już teraz sprawdź, jakim smakiem go zaskoczyć.