Alarm Sanitarny: Lidl Zmuszony Wycofać Burgera Wołowego Z Powodu Plastikowych Zanieczyszczeń

Alarm Sanitarny: Lidl Zmuszony Wycofać Burgera Wołowego Z Powodu Plastikowych Zanieczyszczeń

Stosowną informacją społeczną wydał Główny Inspektorat Sanitarny, ostrzegając o potencjalnej obecności plastikowych części w pewnej partii wołowych burgerów dostępnych w Lidlu. Klienci mogą zwrócić zakupione towary do dowolnego sklepu Lidl bez konieczności przedstawiania potwierdzenia zakupu.

Informacja o samorzutnym wycofaniu specyficznej partii hamburgerów wołowych z powodu prawdopodobnego skażenia produktu drobinami plastiku została przekazana Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu przez firmę Lidl sp. z o.o. sp. k.

Dane szczegółowe dotyczące omawianego produktu są następujące: nazwa towaru to BURGER WOŁOWY, pakowany po 2x110g, pod marką RZEŹNIK. Numer identyfikacyjny partii wynosi 01279024, a data ważności produktu to 29.03.2024. Producentem jest Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o. o., znajdujący się w Golinie przy ul. Dworcowej 47D, 63-200 Jarocin, WNI 30063801, natomiast dystrybucją zajmuje się Lidl sp. z o.o. sp. k., z siedzibą przy ul. Poznańskiej 48, 62-080 Jankowice, Tarnowo Podgórne.

Przedsiębiorcy i instytucje nadzoru oficjalnego przeprowadzili dokładną analizę procesu produkcyjnego, która nie wykluczyła możliwości pojawienia się plastikowych części w produkcie o nazwie „Rzeźnik, Burger wołowy, 2×110 g”, oznaczonym numerem partii 01279024 i datą ważności wynoszącą 29.03.2024 r. Ze względu na ochronę konsumentów, podjęto decyzję o wycofaniu produktu z obrotu. Wycofanie dotyczy tylko jednej partii produktu.

Lidl poinformował swoich klientów o wycofaniu omawianego artykułu ze sprzedaży 22 marca poprzez wypowiedzenie w sklepach, gdzie towar był oferowany do sprzedaży, jak również poprzez publikację informacji na stronie internetowej Lidla w sekcji „ważna informacja dla klientów”.